Privatna gimnazija Tvrđava - IT smer

engage audiences with increased Online Presence

Learn About Our Social Media Marketing Strategy

What's Trending Now

Zato što je prema podacima (Narodne banke Srbije i Ministarstva prosvete) IT sektor najperspektivniji sektor. Zato što u ovom trenutku našoj državi nedostaje 15,000 stručnjaka iz ove oblasti. Zato što je najveći broj učenika u odeljenju naše gimnazije 16, što omogućava đacima bolji kvalitet rada i šanse za veći uspeh
Učenici će za četiri godine imati ukupno 934 časa informatičkih predmeta, odnosno učenici će pohađati 8 stručnih predmeta. Odabirom IT smera, učenici će unaprediti tehnike samostalnog učenja (koristeći prvenstveno računar, ali i druge digitalne kanale i medije) i usvojiće važnost praćenja novih IT rešenja i tehnologija.

Don't Miss Out

Nakon završetka IT smera, učenici će savladati osnovne, ali i neke napredne koncepte programiranja koje će moći da koriste za rešavanje različitih problema. Sadržaji koji se izučavaju, stručni nastavnici i rad u malim grupama u opremljenom kabinetu, pomoći će im da upišu IT smerove različitih fakulteta.
Mauris et volutpat sapien, facilisis eleifend felis. Phasellus rutrum purus risus, vel vestibulum sem commodo vitae. Fusce vel arcu quam. Nulla euismod a mi eu elentum. Mauris iaculis nec justo ac fermentum. Quisque quis enim sit amet.

Razvijanje relevantnih veština

Znanje koje se stiče​

Znanja koja tokom školovanja steknu iz nastave računarskih predmeta i na praksi koju obezbeđujemo našim učenicima od nemerljivog su značaja, ne samo za njihovo dalje školovanje, nego i za izgradnju sopstvene ličnosti. Jedan od fokusa je i na razvoju logičkog i intelektualnog razmišljanja, ali i razvoja društvene inteligencije koja često bude zanemarena kod ovog obrazovnog profila, ali i profesije kasnije u životu.

Kritičko mišljenje (Critical thinking)
Logičko razmišljanje (Logical thinking)
Algoritamska pismenost (Algorithm literacy)
Informatička pismenost (Computer literacy)
Komunikacija
Saradnja
Socijalne veštine

Tailor-Made Digital Marketing

Customized Social Media Strategy

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adiop iscing elit, sed do eiusmod tempor inci didunt ult labore et dolore magna aliqua. Elit ullamcorper dignissim cras tincidunt lobortis feugiat. Euismod quis viverra nibh cras pulvinar. In massa tempor nec feugiat nisl pretium.
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adiop iscing elit, sed do eiusmod tempor inci didunt ult labore et dolore magna aliqua. the off ullam or corper dignissim cras tincidunt lobortis feugiat. Euismod quis viverra nibh cras pulvinar. In massa tempor nec feugiat nisl pretium.

Bespoke Marketing Plans

We'd love to share our knowledge and experience

Maecenas consequat, dolor eget pharetra the all imperdiet, dolor urna luctus urna, id porta tellus leo nec nisl purus risus, vel vestibulum semytu commo vitae. Fusce vel arcu quam. anyti Nulla euismod a mi euot elentum.
Lorem ipsum dolor sit amet, congt the off tetur adipiscing elit. Mauris iaculis nec justo frwac fermen quisque rhoncus nisi sed suscit curus. Donec porta metus porta.

Stay Connected

Lorem ipsum dolor sittu olrot amet, consectetur adip scing elit. Proin rutrum euis the mod dolor, ultricies aliq luam ekolor.

Think Ahead

Nastavni plan - IT smer ​

Obavezni nastavni predmeti I god. II god. III god. IV god.
Srpski jezik i književnost
Engleski jezik
Istorija
Geografija