O pravopisu kroz spoj jezika i računara

O pravopisu kroz spoj jezika i računara

Međunarodni dan pismenosti na časovima srpskog jezika obeležili smo spajajući znanje iz pravopisa sa znanjem iz primene računara, što je kao rezultat imalo digitalne postere na temu pravopisnih i jezičkih pravila. 

O pravopisu kroz spoj jezika i računara
O pravopisu kroz spoj jezika i računara 01
O pravopisu kroz spoj jezika i računara 02

Kroz ovakve zadatke, učenici bivaju aktivno uključeni u proces učenja i ne samo da obnavljaju dosadašnja znanja iz maternjeg jezika i stručnih predmeta, nego i razvijaju kreativnost i kritičko razmišljanje. Angažovanje učenika na času od ključnog je značaja za sticanje trajnih znanja, a ovaj zadatak imao je i takmičarski karakter, budući da su najuspešniji radovi izloženi u holu škole, a njihovi autori nagrađeni slatkim poklonom iznenađenja. 

O pravopisu kroz spoj jezika i računara
O pravopisu kroz spoj jezika i računara 04
O pravopisu kroz spoj jezika i računara 05

Podeli post

Prijavi se na mejling listu

Ako ti se svideo upravo pročitani tekst i smatraš da ti je bio od koristi, prijavi se na našu mejling listu i jednom mesečno u tvoj inboks će stizati slični korisni tekstovi.

Gimnazija Tvrđava Logo Royal

Sa jasnim fokusom na razvijanje znanja i veština za 21. vek, gimnazija Tvrđava predstavlja najbolji izbor za školovanje i usavršavanje.

Pročitajte:

Pošaljite nam poruku

Rado ćemo se sresti sa Vama i porazgovarati o budućnosti Vašeg deteta.